Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript! Aby przeglądać naszą stronę uruchom Javascript. Instrukcja dla twojej przeglądarki: Tutaj

Dbaj o innych!

Dbaj o innych!

Nie bez przyczyny ten podpunkt opisujemy właśnie w grudniu ???? Ostatni miesiąc roku to wyjątkowy i magiczny czas, w którym największą przyjemność sprawia nam … obdarowywanie innych prezentami, spędzanie czasu z najbliższymi i długie rozmowy przy świątecznym stole. Doceniamy ten czas, przede wszystkim ze względu na to, że na co dzień, w natłoku obowiązków, często zapominamy o małych-ważnych sprawach, które dają ogromną radość zarówno nam, jak i najbliższym! A gdyby tak przez cały rok czerpać przyjemność z dbania o innych? Przedstawiamy Wam kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Wam w budowaniu ciepłych, cudownych relacji z rodziną i przyjaciółmi!

Miłe zwyczaje budują więzi!

Niektóre rodzinne tradycje pojawiają się same, ot tak… Po prostu któregoś dnia zdajesz sobie sprawę, że to już trzecia sobota z rzędu, kiedy wspólnie oglądacie ulubione bajki Disney’a. Potem zgodnie ustalacie, że taki rytuał należy pielęgnować! Takich miłych zwyczajów możecie znaleźć naprawdę wiele – granie w planszówki, bitwa na poduszki w weekend, wypady poza miasto. Dlaczego to ważne? Miłe zwyczaje = miłe wspomnienia, które często stają się oparciem w gorszych chwilach, dają poczucie bezpieczeństwa, poprawiają humor. Celebrujcie wspólne tradycje, naprawdę warto!

Daj przestrzeń do realizacji siebie!

Każdy z nas czasami potrzebuje krótszej lub dłuższej chwili dla siebie. Pozwól bliskim realizować swoje pasje! Mąż lubi łowić ryby? Super, niech łowi! Syn odkrył w sobie niespotykany talent do gry na gitarze? Cudownie, na pewno też pokochasz te wyjątkowe dźwięki! Pamiętaj, że w domu także każdy powinien mieć kąt dla sienie - bezpieczne miejsce, w którym będzie mógł oddać się własnym myślom. To zwiększa nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale także daje każdemu świadomość, że szanujemy siebie nawzajem i rozumiemy swoje potrzeby.

Nie zasiedź się w domu!

Zarówno dorośli, jak i dzieci kochają odkrywać świat. Dlaczego więc nie robić tego wspólnie? Zwłaszcza teraz, kiedy siedzenie przed komputerem zajmuje większą część naszego dnia. Dlatego warto się zmobilizować i raz na tydzień zorganizować aktywności sportowe! Razem przygotować plan wycieczki, wspólnie się przygotowywać – to masa frajdy dla wszystkich. Wypad na biegówki, spacer po lesie, wspólne bieganie – wszystko to scala rodzinne więzi!

Rozwiązujcie wspólnie problemy!

Niestety, nie da się ich uniknąć. Każdy z Twoich bliskich może mieć gorsze chwile. Kłopoty w pracy, nieciekawy czas w szkole lub po prostu – zły nastrój.  I w takich chwilach to rodzina i przyjaciele powinni być oparciem. Pamiętaj, żeby nie bagatelizować próśb o pomoc, rozmowę czy poświęcenie chwili uwagi. Świadomość tego, że zawsze mamy na kogo liczyć jest bardzo cenna. Wzmacnia, dodaje pewności siebie i zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

To już cała lista naszych postanowień. Wytrwaliśmy w realizacji, choć chwilami nie było łatwo. A jak to wygląda u Was? Cieszymy się, że nam towarzyszyłyście! Mamy nadzieję, że przez 2021 również przejdziemy wspólnie! ????