Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript! Aby przeglądać naszą stronę uruchom Javascript. Instrukcja dla twojej przeglądarki: Tutaj

Postanowienie drugie - zadbaj o zdrowie!

Postanowienie drugie - zadbaj o zdrowie!

Kontynuujemy nasz cykl noworocznych postanowień, których pełną listę znajdziecie pod tym linkiem. W styczniu zachęcałyśmy Was, żeby zacząć się ruszać, natomiast dziś chcemy zachęcić Was do zadbania o zdrowie – to fizyczne i to umysłowe. Co to tak naprawdę oznacza i jak zacząć? Wyjaśniamy!

Badaj się regularnie

Regularne jedzenie i ruch to podstawy zdrowego stylu życia. Dbanie o siebie warto jednak zacząć krok wcześniej. Przede wszystkim od zaplanowania okresowych badań u lekarza i wykonywania regularnych badań. Wpisz w swój kalendarz podstawowe badanie krwi i moczu raz na pół roku, a z wynikami odwiedź lekarza. Nawet tak ogólne badanie pozwoli wychwycić niepokojące zmiany na wczesnym etapie i lepiej zdiagnozować stan zdrowia. Raz na rok zbadaj również poziom cukru – pozwoli to wychwycić skłonność do insulinooporności. Raz na 6 miesięcy odwiedź również stomatologa – regularne wizyty uchronią Cię przed spędzeniem wielu godzin na fotelu później. Większość z nas nie lubi chodzić do lekarza, wiadomo, „a nuż coś wykryją”. Zapewniamy Was jednak, że jest to znacznie lepsza metoda, niż pójście wtedy, kiedy już nie mamy wyjścia, bo boli i piecze. Na wczesnym etapie znaczną część przypadłości da się wyleczyć szybko i przy minimalnym wysiłku!

Śpij lepiej

Budzik dzwoni już czwarty raz, a Ty nadal włączasz drzemkę? Czujesz, że jadąc do pracy możesz zasnąć na stojąco? Wszyscy byliśmy nie raz w takiej sytuacji. Dlatego w tym roku nie pozwól, by zmęczenie zmuszało Cię do wypicia kolejnych hektolitrów kawy! Pilnuj, by dobrze się wysypiać – zgodnie ze swoimi potrzebami. Wedle najnowszych ustaleń ekspertów, liczba godzin snu potrzebna do zdrowego funkcjonowania powinna być ustalana indywidualnie. Co więcej, tych umownych ośmiu godzin wcale nie trzeba przespać naraz! Jeśli jesteś skowronkiem, faktycznie położenie się o 22:00 i pobudka o 6:00 może się sprawdzić. Lecz jeśli wieczór to Twój czas na pracę czy czytanie, nic nie stoi na przeszkodzie, by kłaść się po północy, a w ciągu dnia znaleźć czas na krótką drzemkę. Najważniejsze, by dobrze się czuć i nie wspomagać się napojami energetycznymi!

Zadbaj o umysł

W dzisiejszych czasach zdrowie psychiczne jest równie kruche, jak to fizyczne. Nie daj się zagonić w pracowym kołowrotku – nikt po latach nie wspomina udanych zebrań kwartalnych ani wyjątkowo ciekawych sesji planowania budżetu. Codziennie znajdź chwilę, by wyłączyć głowę – sięgnij po książkę, idź na spacer, usiądź w kawiarni z kubkiem kawy i daj sobie czas na refleksję. Ignorowanie swoich emocji mści się podobnie, jak ignorowanie fizycznych objawów choroby – prędzej czy później skumulują się i będą wymagały radykalnego działania. Dlatego zamiast któregoś dnia dojść do wniosku, że zupełnie nie tak wyobrażaliście sobie swoje życie, warto na bieżąco analizować i wprowadzać zmiany. Pamiętajcie też o tym, żeby w czasie odpoczynku wyłączyć powiadomienia w telefonie – inaczej zamiast naprawdę się zrelaksować, nawet nie zauważycie, jak czas przeleci Wam na wpisywanie komentarzy pod zdjęciami znajomych.

Jak to zrobić?

Widzimy już te pytania – ok, ale jak to wszystko zmieścić w ciągu dnia? I tu pojawiamy się my – chętnie dla Was ugotujemy pyszne posiłki i dowieziemy pod same drzwi! Mamy najlepsze jedzenie w Warszawie – potwierdzają to nasi klienci, którzy korzystali z wielu różnych dostawców, a zostają z nami! Spróbujcie, jakie to wygodne – zamówcie na jeden dzień nasz TESTER - http://bit.ly/testerpudelka Jeśli potrzebujecie, by doradzić Wam w wyborze, kontaktujcie się na naszym profilu na Facebooku!