Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript! Aby przeglądać naszą stronę uruchom Javascript. Instrukcja dla twojej przeglądarki: Tutaj

Rób częściej to co kochasz

Rób częściej to co kochasz

W naszym cyklu Dbania o Dobre Samopoczucie dziś piszemy o tym, jak uruchomić w sobie pozytywne myślenie. Dlaczego to ważne? Według badań, nasza ogólna kondycja jest zależna w równym stopniu od tego, jak się odżywiamy i jak często się ruszamy, jak i od naszego nastawienia do codziennych mniejszych lub większych trosk. Co zrobić, by częściej się uśmiechać? Mamy kilka sposobów!
 

Optymiści żyją dłużej

To udowodniony fakt. Według badań przeprowadzonych na Boston University School of Medicine wynika, że osoby nastawione do życia optymistycznie mają ponad 50% szans na osiągnięcie wieku 85 lat i więcej! W tych samych badaniach naukowcy dowiedli, że kluczem do zachowania optymistycznego podejścia do życia jest częste sprawianie sobie małych przyjemności. Jeśli więc cieszy Cię kawa wypita nieśpiesznie w łóżku albo spacer po parku, masz idealne uzasadnienie, żeby częściej to robić! Naprawdę nie chodzi o spektakularne efekty wow, ale codzienną dawkę małej przyjemności. Przygotuj sobie listę tego, co sprawia że się relaksujesz i znajdź choć kwadrans dziennie, żeby oderwać się od bieżących spraw.
 

Otaczaj się fajnymi rzeczami

I nie, nie chodzi tutaj wielkie inwestycje w przemeblowanie całego domu czy mieszkania. Chodzi o drobiazgi, które możemy mieć bez szkody dla budżetu. Zamiast kupować dużo niepotrzebnych rzeczy, wybierz ich mniej, ale lepszej jakości i takie, które naprawdę Ci się podobają. Może zamiast kupować kolejny zwykły kubek wyszukasz dla siebie coś z pięknej porcelany? Albo do dzbanka z wodą wrzucisz kilka plasterków cytryny, kilka malin i listków mięty - nie wtedy, kiedy masz gości, ale tak po prostu, dla siebie. Możesz też znaleźć fajne doniczki i na swoim parapecie zrobić mały ogród. Takie proste tricki sprawią, że codzienność będzie po prostu przyjemniejsza!

 

Nie rezygnuj z hobby

Ponieważ jesteśmy coraz bardziej zabiegani, często nie zauważamy, że w natłoku codziennych zajęć to, co najbardziej lubimy robić, spada na dalszy plan. Lista rzeczy do zrobienia powinna jednak zawierać jeszcze jedną, ważną pozycję - czas na hobby. Eksperci pracujący z menedżerami radzą, żeby czas na hobby planować dokładnie tak, jak planuje się wizytę u dentysty czy weekendowe zakupy. Po prostu wpisz do kalendarza czas na jogę, książkę albo wycieczkę w plener i trzymaj się ustalonej daty tak, jakby to było ważne spotkanie. Bo właśnie tak jest - spychanie ulubionych czynności na dalszy plan skutkuje frustracją i poczuciem wyczerpania. 
 
My staramy się wdrażać te zasady również w naszych pudełkach - dlatego zwracamy uwagę nie tylko na smak, ale też wygląd potraw. Bo przyjemnie jest zjeść coś pysznego i w dodatku fajnie prezentującego się na talerzu, prawda? Jeśli więc macie ochotę na drobne przyjemności - polecamy się z naszymi zestawami!