Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript! Aby przeglądać naszą stronę uruchom Javascript. Instrukcja dla twojej przeglądarki: Tutaj

Trening czy dieta - co skuteczniej pozwala zadbać o sylwetkę?

Trening czy dieta - co skuteczniej pozwala zadbać o sylwetkę?

Trening czy dieta - co skuteczniej pozwala zadbać o sylwetkę?

Trening czy dieta? W naszym codziennym biegu lubimy krótkie odpowiedzi i szybkie rozwiązania. My jednak nie pójdziemy z nurtem. Wszystko zależy od tego, co oznacza dla Was dbałość o sylwetkę i co jest celem - utrata masy ciała, wyrzeźbienie sylwetki czy zwiększenie wytrzymałości i lepsze samopoczucie?

Kobiety, które chcą się pozbyć kilogramów najczęściej stawiają na dietę, mężczyźni na intensywny ruch. Kto ma rację? Najbliższa jest nam podejście, według którego podstawą zrównoważonego dla zdrowia zrzucania dodatkowych kilogramów jest zarówno odpowiednia dieta, jak i ćwiczenia. Nasz sprzeciw wywołują diety-cud czy myślenie, że mogę zjeść wszystko, bo nadmiar spalę na katorżniczym treningu. Jeśli jednak za dylematem “dieta czy trening” stoi chęć zrzucenia wagi, to eksperci twierdzą, że szybsze efekty przynoszą odpowiednie nawyki żywieniowe. Wyjaśnienie jest intuicyjne. Łatwiej jest zmniejszyć kaloryczność naszego dziennego menu o 500 kcal, ograniczając cukry i tłuszcze, niż spalić te kalorie na treningu. Dieta działa szybciej. Jednak w dłuższej perspektywie najlepsze rezultaty zapewnia tandem aktywność fizyczna i odpowiednia żywienie.

Jeżeli synonimem dbania o sylwetkę jest dla Was jej kształtowanie, to kluczowe są ćwiczenia. Sama aktywność fizyczna jednak nie wystarczy. Podczas zwiększonego wysiłku fizycznego zmienia się zapotrzebowanie na makroskładniki, składniki mineralne i witaminy. Dlatego zbilansowana dieta jest jej nieodłącznym elementem.

Ruch poprawia nastrój i redukuje stres, a to przekłada się nie tylko na lepszy wygląd, ale też samopoczucie. Podobny wpływ ma na nas sposób odżywiania. Co więcej od diety zależy skuteczność treningów. Dlatego w odpowiedzi na pytanie “trening czy dieta?”, najbliższe jest nam stwierdzenie - nie ma jednego bez drugiego.