Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript! Aby przeglądać naszą stronę uruchom Javascript. Instrukcja dla twojej przeglądarki: Tutaj

Veganuary - miesiąc pełen warzyw!

Veganuary - miesiąc pełen warzyw!

Wegańskie jedzenie zyskuje coraz większe rzesze fanów. Wiemy o tym, bo często pytaliście nas o zestawy bez produktów pochodzenia zwierzęcego. W styczniu jest jeszcze jeden powód, żeby podjąć decyzję o byciu wege – to Veganuary (Vege January), czyli akcja mająca zachęcić do zmiany nawyków żywniowych!

Sam pomysł na Veganuary narodził się w Wielkiej Brytanii, gdzie powstała organizacja o takiej nazwie. Jej misją jest zachęcanie do jedzenia jedynie produktów roślinnych, czy to w domu czy poprzez wprowadzenie „zielonych’ opcji w restauracjach. To właśnie dzięki niej frytki i sałatka przestały być jedynymi wegańskimi posiłkami w miejscach takich jak McDonalds, Burger King, Pizza Hut czy Subway. Na stronie veganuary.com można też podpisać deklarację zostania „weganinem na próbę” - na 31 dni.

Nam pomysł akcji bardzo się spodobał, dlatego właśnie w styczniu premierę miał nasz nowy zestaw dla wegetarian – Zieleniak. Dołączył do zestawu wegetariańskiego Warzywniak, który cieszy się u nas niesłabnącym powodzeniem! Dla tych, który chcą sprawdzić, czy bycie wege jest dla nich, to idealna opcja – nie trzeba bilansować diety na nowo, ani czytać etykiet – wszystko, co trzeba, dostarczymy Wam pod drzwi! Waszym zadaniem jest jedynie wytrwać w powziętej decyzji, a tu mamy dla Was kilka rad:

Stwórz grupę wsparcia – poszukaj wśród swoich znajomych wegan, dołącz do wegańskich grup online, obserwuj wydarzenia na Facebooku. Szybko przekonasz się, że dookoła Ciebie jest więcej osób z podobnym podejściem, niż myślisz

Znajdź zamienniki – jeśli co tydzień spotykasz się z przyjaciółmi na pizzę, nie musisz wcale z tego rezygnować. Zaproponuj znajomym miejsce, gdzie podają pizzę z wegańskim serem, albo wybierz miejsce, gdzie serwują tradycyjną włoską pizzę marinara. Jej nazwa pochodzi faktu, że była ulubioną potrawą marynarzy – oryginalnie nie zawiera łatwo psującego się sera, więc była idealną potrawą na długie rejsy.

Miej przy sobie wegańskie przekąski – jeśli zamawiasz nasze pudełka, nagły atak głodu Ci nie straszny – można je zabrać ze sobą wszędzie i przekąsić w biurze czy na uczelni. A kiedy gotujesz samodzielnie, pamiętaj, by mieć ze sobą garść orzechów czy jabłko, żeby w razie głodu nie rzucać się na batonik z mleczną czekoladą.

Bez względu na to, jaką masz motywację, przypominaj sobie od czasu do czasu, co sprawiło, że wybrałaś/eś weganizm – to zawsze pozytywnie podbudowuje! A jeśli chcesz zobaczyć, czy to właściwa opcja dla Ciebie, wypróbuj nasz wegański TESTER- otrzymasz 5 posiłków na cały dzień, w promocyjnej cenie, bez żadnych zobowiązań!