Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript! Aby przeglądać naszą stronę uruchom Javascript. Instrukcja dla twojej przeglądarki: Tutaj

Zadbaj o wspólne posiłki

Zadbaj o wspólne posiłki

Do niedawna wspólne posiłki były luksusem, na który niewielu mogło sobie pozwolić. Różny plan dnia, rozmijanie się w domu sprawiały, że często nie mieliśmy czasu na to, by spokojnie usiąść przy stole i porozmawiać. Tymczasem właśnie zjedzony razem obiad bywa spoiwem łączącym domowników. W czasie, kiedy obowiązują ograniczenia w poruszaniu się, rodzinny obiad to fajna okazja, żeby wymienić się myślami i razem przetrwać ten wymagający dla wszystkich czas.

Rodzinny obiad nie musi być wyzwaniem

Posiłek z najbliższymi to nie tylko jedzenie. Psychologowie są zgodni – w wielu przypadkach to ważny rytuał, który daje możliwość rozmowy i bycia razem. To nie tylko gotowanie, nakrywanie do stołu i sprzątanie, ale przede wszystkim nauka współdziałania, negocjacji, dobrego wychowania i konwersacji. A dzięki temu , że poszczególne osoby muszą współdziałać, tworzą grupę, która czuje się ze sobą bardziej związana. Szczególnie ważne jest to w przypadku, kiedy w Waszej rodzinie pojawiają się dzieci – czas, kiedy rodzice poświęcają im uwagę, daje najmłodszym poczucie bezpieczeństwa i przynależności.

Wspólne jedzenie sprawia, że...chudniesz!

To nie żart. Według brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia, jedząc w biegu, przed komputerem albo podczas serialu jemy nie tylko więcej, ale też posiłki gorszej jakości. Zamiast więc zapychać się kolejnym batonikiem albo słodką bułką, zadbaj o towarzystwo w czasie jedzenia, a wtedy raczej sięgniesz po zupę lub sałatkę. Dla dzieciaków to też kolejny moment uczenia się zdrowych i mądrych nawyków żywieniowych.

Wspólne jedzenie rozwiązuje konflikty

Myślicie, że w topowych firmach z Doliny Krzemowej darmowe lunche dla pracowników służą tylko temu, by ci nie byli głodni? Błąd! Według badań, wspólne jedzenie w naturalny sposób wyzwala w ludziach chęć rozmowy i tworzenia dobrej atmosfery. Wiele trudnych projektów zadziałało, ponieważ zostały omówione podczas lunchu – podobnie może być w Twojej mikrofirmie zwanej rodziną!

Jak pogodzić wszystkich biesiadników?

Przygotowanie jedzenie dla wszystkich domowników czasem jest wyzwaniem samym w sobie. Nie każdy lubi mięsne dania, coraz więcej jest wśród nas wegan i wegetarian, niektórzy mają różnego rodzaju alergie i nietolerancje – a to sprawia, że zwykły obiad staje się dużym wyzwaniem logistycznym. Zwłaszcza dziś, kiedy robienie nawet podstawowych zakupów spożywczych jest utrudnione, warto zastanowić się nad innymi możliwościami. Z pomocą przychodzą dostarczane pod drzwi gotowe posiłki, które mogą być inne dla każdego członka rodziny.

Dobrze o tym wiemy, dlatego w naszych pudełkach można wybierać spośród opcji wegańskich, z niskim indeksem glikemicznym, treningowych czy ułożonych specjalnie dla pań w okresie menopauzy. Niezależnie, jak się układa Wasz dzień, możecie umówić się rodzinnie na śniadanie, obiad lub podwieczorek i zjeść go wspólnie, nie poświęcając czasu na długie gotowanie i czekanie na możliwość wejścia do sklepu.

Dla osób pracujących z domu mamy również ciekawą opcję dokupienia lanczu dla drugiej osoby. Nawet, jeśli cały czas siedzisz na telekonferencjach, możesz oderwać się na pół godziny i zrelaksować choćby przez chwilę nad naszymi pysznościami, a dla Twojej rodziny to możliwość, by pobyć z Tobą w ciągu dnia.