Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript! Aby przeglądać naszą stronę uruchom Javascript. Instrukcja dla twojej przeglądarki: Tutaj

Zalety diety SIRT

Zalety diety SIRT

Czy można schudnąć zdrowo, nie odmawiając sobie czekolady czy czerwonego wina? Czy odchudzając się można równocześnie zadbać o dobre samopoczucie, mieć więcej energii i wspomagać proces regeneracji organizmu? Wreszcie, czy można te wszystkie efekty osiągnąć szybko? Dieta SIRT, zwana też dietą Adele, bo to właśnie jej piosenkarka zawdzięcza świetną figurę, wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

Na czym polega dieta SIRT?

Ulubiona dieta celebrytów ma wiele zalet. Przede wszystkim daje naprawdę spektakularne efekty w krótkim czasie.  Pierwszy etap, w którym pijemy odżywcze i bogate w mikroelementy koktajle, trwa 7 do 10 dni, a spadek wagi może sięgnąć nawet 10 kilogramów! Kolejny, drugi etap, to około 20-30 dni, w czasie których następuje regeneracja organizmu na poziomie komórkowym i dalsza utrata kilogramów. Trzeci etap to stabilizowanie wagi – w zasadzie sprowadza się po prostu do zdrowego odżywiania, gdzie jemy dużo warzyw i pełnowartościowych posiłków.

Dieta Sirtfood to jednak o wiele więcej niż odchudzanie. Jej bazą są  produkty bogate w sirtuiny (a dokładniej białka SIR i SIR2). Są to specjalne enzymy, które są istotnym czynnikiem w procesie starzenia się organizmu. Działają jak katalizatory, wpływają na procesy biologicze, naprawiają DNA komórek. Kiedy w organizmie jest ich mało, zaczynamy się starzeć. Jednak naukowcy odkryli, że ograniczenie spożycia kalorii przy jednoczesnym dostarczeniu do organizmu produktów bogatych w sirtuiny działa na organizm stymulująco – komórki odbudowują się, a my wyglądamy i czujemy się zdrowiej. Efekty tych badań opisali w swojej książce Aidan Goggins i Glen Matten.

Etapy diety SIRT

W pierwszym etapie diety podstawą są pyszne, sycące koktajle, których głównym zadaniem jest dostarczenie do organizmu sirtuin. Znajdziecie w nich jarmuż, seler naciowy, truskawki czy orzechy włoskie. To właśnie one mają za zadanie wprowadzić do organizmu przeciwutleniacze, polifenole i inne składniki odżywcze, które spowalniają proces starzenia i odbudowują zmiany spowodowane stresem, niezdrowym jedzeniem czy szybkim stylem życia. Tu skupiamy się głównie na oczyszczeniu organizmu i przygotowaniu go na etap drugi. W tym etapie odnotowano średni spadek wagi od 3 do 5 kilogramów, chociaż rekordziści zrzucili ich nawet 10! Następnie, na etapie drugim tempo utraty wagi stabilizuje się, a nasze ciało zaczyna odczuwać dobrodziejstwa diety. Przybywa nam energii, czujemy się zdrowsi i lżejsi, nasza skóra wygląda młodziej i bardziej promiennie. Po 20-30 dniach proces metabolizmu zostaje przebudowany, co najwyraźniej widać po kolejnych zgubionych centymetrach. Co bardzo ważne, w trzecim etapie, kiedy nadal spożywamy produkty bogate w sirtuiny, możemy już zdecydowanie mniej restrykcyjnie podejść do liczenia kalorii.

Pyszne odchudzanie

Dieta SIRT pomogła już między innymi Adele czy Pippie Middelton, a teraz jest dostępna dla każdego w Zdrowie i Pudełka! Świetnie wpisuje się w naszą filozofię całościowej poprawy formy i samopoczucia. Co miesiąc, w ramach naszego cyklu, podrzucamy Wam sprawdzone przepisy, jak zadbać o swoje zdrowie i równowagę mentalną, a SIRT idealnie wpisuje się w ten trend. Przetestowałyśmy dla Was nasmaczniejsze zestawienia składników i wiemy, że możecie liczyć na smaczne i mega sycące koktajle, po których będziecie mieć więcej energii do działania. I uśmiechu – zwłaszcza po tym, jak w lustrze sami zobaczycie dobroczynne efekty najskuteczniejszej diety roku!