Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript! Aby przeglądać naszą stronę uruchom Javascript. Instrukcja dla twojej przeglądarki: Tutaj

zero waste

zero waste

Zero waste. Czy plastikowe opakowania to problem?

Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na to, co jedzą, ale również jak jedzą. Na pewno słyszeliście o tym, że plastikowe słomki dostępne w barach i restauracjach lądują w ocenach i stanowią poważne zagrożenie dla ryb i innych zwierząt. Dlatego coraz częściej klienci domagają się, zamiast plastiku stawiać na słomki papierowe lub metalowe. Jednak słomki to dopiero część problemu; wiele dań gotowych, które często wybierane są przez osoby zabiegane, sprzedawanych jest w plastikowych opakowaniach. Czy w takim razie jedyną alternatywą dla gotowych zup czy pierogów jest samodzielne gotowanie, na co część z nas nie ma na co dzień czasu?

Tworząc Zdrowie i Pudełka przed oczami stanęła nam wizja morza plastiku, który wylewa się ze sklepowych półek; gotowe dania często pakowane są na plastikowe tacki czy miseczki. A przecież częścią zdrowego stylu życia jest konieczność dbania o naszą planetę. Szybko policzyłyśmy, jak to wygląda. Otóż w samej Warszawie z zestawów dowożonych do domu czy biura korzysta około 20 tysięcy osób. Dziennie to około 100 tysięcy tacek, a rocznie - 30 milionów! To kolejne tony plastiku, które zanieczyszczają Ziemię.

Nie chciałyśmy być kolejną firmą, która dokłada się do tej sytuacji. Dlatego naszym klientom dajemy możliwość zamówienia naszych zdrowych pudełek na tackach, które w 100% są biodegradowalne. To nowość na światową skalę - nasze opakowania ulegają rozkładowi nie w 40 czy 60 procentach, ale są w 100% ekologiczne! Po użyciu są poddawana recyclingowi jako odpad organiczny lub tektura papierowa i to zaledwie w 12 tygodni. Zero toksycznych odpadóww, zero zanieczyszczeń, samo dobro! Dodatkowo, tacki mają certyfikat Forrest For All Forever,a więc nie tylko łatwo się rozkładają, ale do ich produkcji używane są drzewa z odpowiedzialnych upraw. Teraz można więc korzystać z wygody posiłków dostarczanych do domu, nie tracić czasu na gotowanie, a jednocześnie dbać o ekologię.

Jeśli więc do tej pory nie można było Cię namówić na zestawy pudełkowe, bo przerażała Cię ta ilość plastiku - zapraszamy do Zdrowie i Pudełka! U nas nic się nie marnuje, a nasza planeta nie ucierpi na tym, że dbasz o zdrowie!