Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript! Aby przeglądać naszą stronę uruchom Javascript. Instrukcja dla twojej przeglądarki: Tutaj

Znajdź czas dla rodziny i przyjaciół!

Znajdź czas dla rodziny i przyjaciół!

W ramach naszego Roku Dbania o Dobre Samopoczuciepiszemy dziś o kolejnym postanowieniu, które postaramy się pomóc Wam zrealizować. W marcu chcemy, byście znaleźli czas dla swoich najbliższych. Jak to zrobić? Zobaczcie!

Co czyni ludzi szczęśliwymi? 

Dobre samopoczucie jest nieodłącznie związane z tym, jak ogólnie postrzegamy jakość naszego codziennego życia. Co zaskakujące, najdłużej prowadzone badanie nad szczęściem na świecie, prowadzone przez Uniwersytet Harvarda jasno wskazuje, że ani pieniądze, ani sława, nie przekładają się na nasze zadowolenie z życia tak bardzo, jak udany związek, bliskie przyjaźnie i wspólne tematy w ramach społeczności. Zdrowe życie po 60. jest możliwe, ale aby tak było, trzeba dbać o nie już teraz.

Szczęście w naszych rękach

W ramach tego samego badania, naukowcy zapytali topowych studentów Uniwersytetu Harvarda, na co przeznaczyliby dodatkowe pół godziny w ciągu dnia. Co ciekawe, studenci znali wcześniej wyniki wspomnianego badania szczęścia – a mimo wszystko większość z nich zamiast spaceru z najbliższą osobą lub telefonu do rodziców wolałoby użyć ten czas na dopracowanie ważnej prezentacji. To paradoks – choć wiemy, że w dłuższym terminie prezentacja nie zwiększy naszej sumy szczęścia, to może przynieść szybko zauważalny rezultat – lepszą ocenę albo awans do lepszej grupy. To największe przekleństwo menadżerów – wkładanie wysiłku w krótkoterminowe cele, zamiast w długofalowy rozwój relacji prowadzi do samotności i wypalenia zawodowego. A te z kolei – do krótszego i mniej udanego życia. Dlatego za każdym razem, kiedy chcesz coś dopracować do perfekcji, zamknij laptopa i weź na kawę koleżankę! W ogólnym rozrachunku – to znacznie lepsza decyzja.

Jak znaleźć czas dla rodziny? 

Oczywiście, nie mówimy tutaj o tym, aby od jutra zacząć ignorować deadline’y i nie przykładać się do pracy. Chodzi o to, by mądrze znaleźć czas na krótki telefon czy spacer, co w rezultacie przełoży się na bardziej wartościowy związek czy relację. Poszukajcie w swoim otoczeniu łatwych oszczędności czasu. Możesz na przykład ustawić sobie pory, kiedy wyłączasz powiadomienia w telefonie. Dzięki temu nie będziesz się non stop rozpraszać i szybciej skończysz wyznaczone zadanie. W domu czy biurze odkładaj rzeczy zawsze w to samo miejsce – cały czas, który nie spędzisz na bieganiu i szukaniu przed wyjściem słuchawek do telefonu czy kluczy możesz uznać za zaoszczędzone! Wykorzystaj czas, który normalnie tracisz np. w czasie dojazdu do pracy na zaplanowanie weekendowych aktywności albo powtórzeniu słówek z angielskiego. Zaplanuj też sobie najważniejsze rzeczy w kalendarzu – np. wrzuć do niego badania kontrolne – np. już dziś na za 3 miesiące! Podobnie zrób z wizytą u stomatologa czy wyjazdem na wakacje – wiedząc, że masz już coś zaplanowane, łatwiej będzie Ci organizować czas wokół tego!

My oczywiście polecamy się z naszymi pudełkami – dzięki kilku prostym kliknięciom odpada Wam konieczność planowania obiadów, chodzenia po zakupy i gotowanie. To parę godzin w tygodniu, które możecie przeznaczyć na spotkania ze znajomymi albo zabawę z dziećmi! A jeśli lubicie czasem rodzinnie gotować, nie ma problemu – nasze zestawy można zamówić bez weekendów, a więc sobotę i niedzielę macie na wspólne działania w kuchni! Sprawdźcie, jakie zestawy będą najlepsze dla Was wypełniając ankietę na naszej stronie!